Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju

  • wsr1.jpg
  • wsr2.jpg
  • wsr3.jpg

Jesteś tutaj:

Nasi darczyńcy


W 2015 roku uzyskaliśmy wiele pomocy zarówno rzeczowej jak i finansowej od firm i instytucji.
Ze środków Województwa Śląskiego wykonaliśmy dostosowanie jednej kondygnacji Szpitala do wymogów przeciwpożarowych -dotacja w wysokości 115 000 zł.
Dziękujemy Pani Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój za zakup wanny do hydromasażu oraz dodatkowego sprzętu rehabilitacyjnego na kwotę łączną 65 000 zł.
Dziękujemy także Forum Równych Szans i Praw Kobiet w Jastrzębiu Zdroju za przeprowadzenie po raz kolejny zbiórki darów na rzecz dzieci- pacjentów naszego Szpitala.
Szczególnie cieszymy się także ze współpracy z Jastrzębskim Klubem Hokejowym GKS Jastrzębie- który ofiarował naszym pacjentom maskotki zebrane podczas meczów oraz umożliwił darmowe wejścia na mecze hokeja.

Dzięki środkom zebranym  31.12.2014 roku przez Remigiusza Wierzgonia "Reziego" oraz dzięki dofinansowaniu przez Fundację Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju mogliśmy w 2015 roku zakupić: urządzenie do leczenia skolioz FED, urządzenie krioterapeutyczne KRIOPOL, urządzenie do ćwiczeń ruchowych MOTOMED - na łączną kwotę 169 968 zł.

 


 

Dnia 22 stycznia 2015 roku odbyło się uroczyste spotkanie dzieci i pracowników Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci z Remigiuszem Wierzgoniem. Wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni i zaskoczeni rozmiarem otrzymanej pomocy. Popularny gamer zebrał dla naszych pacjentów 112.000 zł. Jeszcze raz w imieniu dzieci - pacjentów Szpitala - serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i ogromne zaangażowanie.
Podczas spotkania Rezi przekazał symboliczny czek dla naszej placówki, rozmawiał z pacjentami i z Panią Dyrektor Szpitala oraz miał okazję zrobić sobie selfie z dziećmi.
Za uzyskane środki planujemy zakup urządzenia do rehabilitacji dzieci – FED. Metoda FED stosowana jest w leczeniu skolioz –bocznych skrzywień kręgosłupa, przynosi poprawę stanu ruchowego u dziecka, zmniejsza deformacje kręgosłupa i zapobiega postępowi choroby, czasem pozwala uniknąć bolesnych zabiegów.
Na uroczystości obecny był także Prezes Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Zdroju - który ofiarował brakującą kwotę do zakupu sprzętu FED i który od lat wspiera nasz szpital.
Spotkanie uświetnili także swoją obecnością Prezydent Miasta Jastrzębia Zdroju Anna Hetman oraz Wiceprezydent Janusz Buda.
Poniżej linki do relacji z imprezy:

- Dziennik Zachodni

- Nowiny

 


 

Dziękujemy serdecznie Forum Równych Szans i Praw Kobiet w Jastrzębiu Zdroju za przeprowadzenie zbiórki darów na rzecz dzieci- pacjentów naszego Szpitala. Dnia 22 grudnia 2014 r. otrzymaliśmy między innymi: lekarstwa, opatrunki, oliwki do masażu, chusteczki nawilżane i herbatki ziołowe. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie i pomoc naszym małym pacjentom.


Dzięki ofiarności Prezydenta Miasta Jastrzębia Zdroju w 2014 roku otrzymaliśmy w użyczenie wannę do hydromasażu kończyn górnych i dolnych, oraz rowerki rehabilitacyjne i lampę solux.


Dziękujemy za dotychczasową długoletnią współpracę i pomoc dzięki której otrzymaliśmy między innymi: łóżka szpitalne rehabilitacyjne, mobilny podnośnik nosidłowy, wyposażenie sali do terapii integracji sensorycznej (SI) oraz inne urządzenia medyczne do rehabilitacji dzieci.

 

Wiele naszych inwestycji było możliwych dzięki przychylności Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, w tym:
- w 2012 roku zakup i montaż windy z drzwiami automatycznymi,
- w 2009 roku modernizacja i adaptacja pomieszczeń po kuchni szpitalnej,

 - inwestycja polegająca na dostosowaniu instalacji wodnej; poprzez zakup i montaż zbiorników zapewniających zapas wody pitnej

- wykonanie izolacji przeciwwilgociowej z folii kubełkowej przy budynku Szpitala

- w 2008 roku zrealizowano inwestycje: modernizację węzła sanitarnego przy szatni, zakup szafek ubraniowych dla personelu

- zakup myjni dezynfektora

- w 2006 roku wykonano modernizację oddziału- dostosowując do wymogów Rozporządzenia Ministra Zdrowia,

- zmodernizowano ogrodzenie oraz powiększono i odnowiono parking przy Szpitalu;

- zakupiono agregat prądotwórczy.

- w 2005 roku wykonano kompleksowo elewacje szpitalne.

Dzięki dofinansowaniu z  PFRON-u  w 2005 roku zakupiono i zainstalowano windę dla osób niepełnosprawnych oraz uzyskaliśmy 50 % środków na zakup i montaż drugiej windy z drzwiami automatycznymi w roku 2012.

 

Dziękujemy Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej z Jastrzębia Zdroju za wspomaganie naszej działalności przez użyczanie różnorodnego sprzętu rehabilitacyjnego, w tym między innymi:

Biostymulator laserowy LP 1000, urządzenie do rehabilitacji kończyn, rowerki rehabilitacyjne, wałki rehabilitacyjne, wózek inwalidzki,ssak, łóżka rehabilitacyjne, spirometr, materace rehabilitacyjne, parawany metalowe, posturometr, resustystator gumowy, urządzenie do masażu UMR, Physioter D-60, Viofor de Lux , stoliki do pielęgnacji niemowląt, bieżnia York T Aspire, tablice do ćwiczeń manualnych.

Lista darczyńców jest długa – nie sposób jej w całości wymienić – znajduje się w budynku naszego szpitala. Jesteście państwo wszyscy dla nas szczególnie cenni – w dobie zminimalizowanych obecnie nakładów finansowych, w obecnej rzeczywistości ekonomicznej.